ओली प्रधानमन्त्री र सेरेमोनियल अध्यक्ष, प्रचण्ड कार्यकारी अध्यक्ष

Image

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

काठमाडौँ, २ फागुन । एमाले र माओवादी पार्टी बिच बिभिन्न चरणमा आज भएका छलफल र बैठकले एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ दुबैलाई अध्यक्षको समान हैसियतमा हुने गरी पार्टी एकताको खाका तयार गर्दैछ । ललितपुरका एक व्यवसायीको निवासमा भएको छलफलमा पहिलो अढाई वर्ष केपी ओली प्रधानमन्त्री हुने र त्यस अवधिमा ओली शेरेमोनियल अध्यक्ष र प्रचण्ड कार्यकारी पार्टी अध्यक्ष हुने । यसैगरी बाँकी अढाई वर्ष प्रचण्ड प्रधानमन्त्री भएका समयमा ओली कार्यकारी अध्यक्ष र प्रचण्ड शेरेमोनियल अध्यक्ष हुने गरी दुई नेताको जिम्मेवारी बाँडफाँड गर्ने खाका तयार हुँदै छ ।
दुई पार्टीको नाम नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी रहने भएको छ । पार्टीको मार्गदर्शन सिद्धान्त माक्र्सवाद र लेनिनवाद रहने भएको छ भने एकता महाधिवेशनसम्म पार्टीको कार्यदिशाका विषयमा समाजवाद उन्मुख कार्यदिशा निर्माण र संगठनात्मक संरचनाबारे गृहकार्य गर्न दुई कार्यदल बनाउने सहमति गरेका छन् ।

दुई अध्यक्षबाहेक बहुपद सृजना नगर्ने र एकसय भन्दा कमको केन्द्रीय समिति बनाउने सहमति भएको छ । यसैगरी राष्ट्रपति र उपसभामुख एमालेलाई, उपराष्ट्रपति र सभामुख माओवादी केन्द्रलाई हुनेगरी भागण्डा गरिएको छ । सहमतिका बुँदालाई अन्तिम रुप दिन पार्टी एकता संयोजन समितिमा थप छलफ भइरहेको छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

Admin
झापा  
Image
Image
Image

© 2018 Sajilokhabar.com  | Powered by DreamSYS IT Solution