नेपाली सांगीतिक आकाशमा छुट्टै पहिचान बनाउदै गायिका देशु गोले

Image

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

काठमाडौँ, २९ फागुन । बेलायतलाइ कर्मथलो बनाएर नेपाली सांगीतिक क्षेत्रमा आफ्नो छुट्टै पहिचान बनाउदै चर्चा बटुल्दै गरेकी गायिका हुन देशु गोले । संगीत भनेको सधाना हो,गायनकला भगवान सरस्वतीको सुन्दर बरदान हो र निरन्तर संगीतको सधानाले नै हरेक गायक गायिकालार्इ सांगीतिक क्षेत्रमा स्थापित बनाउछ जसको लागि मेहनत परिश्रम अनि अथक लगनशीलताको आवश्यक पर्छ यसैको उदाहरण बनेकी छिन गायिका देशु गोले । भोजपुर खाताम्छा जन्मेर सानै देखि गायनमा सोख राख्दै आएकी गायिका देशु अहिले बिदेशी भुमि बेलायतलाइ कर्मभुमि बनाएर आफ्नो गायन यात्रालाइ अगाडी बढाउदै गएकी छिन भने गायिका देशु बच्चा उमेर देखिनै गित गाउन खुब रुचि राख्थिन । आमा लक्ष्मी कुमारी तामाङ र बुबा रामबहादुर तामाङको कोख बाट भोजपुर खाताम्छामा जन्मिएकी गायिका देशु गोले हाल बेलायतमा बसेर आफ्नो दैनिक काम सँगै गीत संगीतको क्षेत्रमा पनि निरन्तर अगाडी बड्दैछिन । भोजपुर जिल्लाको खाताम्छामा जन्मेकी उनि भोजपुरको दिङला हुदै सानै उमेरमा हङकङ पुगिन । हङकङको सेरोफेरोमा आफ्नो बाल्यकाल बिताएकी उनि हाल लामो समय देखि लन्डनमा बस्दै आएकी छिन ।

साथीभाई, आफन्त, शुभचिन्तकहरुको प्रेरणा बाट सांगीतिक यात्रा सुरु गरेकी गायिका देशुले बिद्यालय पढ्दा देखिनै विभिन्न स्टेज कार्यक्रमहरुमा गाउदै अन्य धेरै कार्यक्रमहरुमा आफ्नो गायन कला, क्षमता प्रदर्शन गर्दै आफ्नो गायन यात्रा सुरु गरेकी थिईन । साथीभाई आफन्तहरुको हौसला र साथ सहयोग बाटनै गित संगीतमा आफ्नो भबिष्य खोज्दै फेरी सांगीतिक क्षेत्रमा पुनरागमन गरेकी छिन । गायिका देशु गोले गायिका मात्र नभएर गीतकार तथा रचनाकार समेत हुन ।

भर्खरै बजारमा आएको उनको नया गीतको म्युजिक भिडियो हेर्नुहोसः

तपाईको प्रतिक्रिया

Admin
झापा  
Image
Image
Image

© 2018 Sajilokhabar.com  | Powered by DreamSYS IT Solution