Logo
  मंसिर १९, २०७८ आईतबार

हराएका सवा लाख पासपोर्टमा इन्टरपोलको निगरानीकाठमाडौं, १० असोज  । नेपालले करिव सवा लाख पासपार्ट ९राहदानी०को विवरण अन्तर्राष्ट्रिय प्रहरी संगठन इन्टरपोललाई बुझाएको छ । हराएका वा चोरी भएका यस्ता पासपोर्ट आतंकवादीलगायतले दुरुपयोग गरिरहेको आशंकामा अनुसन्धान गर्न इन्टरपोलकै आग्रहमा उक्त विवरण पठाइएको हो ।
उक्त सूचीमा रहेका कुनै पनि राहदानीमा कसैले यात्रा गरे १ सय ९० इन्टरपोल सदस्य राष्ट्रका जुनसुकै विमानस्थलमा अध्यागमन कर्मचारीले पक्राउ गरी कारबाही अघि बढाउनेछन् ।

पछिल्लो साढे तीन वर्ष अवधिमा हराएका तथा चोरी भएका करिब एक लाख १७ हजार नेपाली राहदानीको विवरण विश्व प्रहरी सञ्जाल इन्टरपोललाई उपलव्ध गराइएको परराष्ट्र मन्त्रालयले जानकारी दिएको हो ।‘हामीले हराएका र चोरी भएका लाखभन्दा बढी नेपाली राहदानीको विवरण इन्टरपोललाई उपलब्ध गराएका छौं,’ परराष्ट्र मन्त्रालय राहदानी विभागका महानिर्देशक लोकबहादुर थापाले भने,‘यी राहदानी कसैले प्रयोग गरेको अबस्थामा भेटे इन्टरपोल सदस्य राष्ट्रका अध्यागमनले तुरुन्तै पक्राउ गरेर अनुसन्धान र कारबाही गर्नेछन्,आजको नागरिक दैनिकमा खबर छ ।
( क्भभ mयचभ बतस् जततउस्ररधधध।चबतयउबतष्।अयmरद्दण्ज्ञद्धरण्ढरद्दटरज्ञठण्ण्ठठ।जतm३िकतजबकज।गक्ख्नम्ीतश्।मउगा

प्रतिक्रिया दिनुहोस्